به دخت

 
جديدترين مطالب

گیاهان دارویی را فراموش نکنید

این روزها باتوجه به نزدیکی ایام عید افراد زیادی سراغ رژیم های سخت غذایی و کاهش وزن سریع می روند.استفاده از نسخه های گیاهی متعددی برای عدم تجمع سلول های چربی در بدن و پیشگیری از چاقی پیشنهاد می کنیم این سبزی ها را نیز ...

لبو نگو ، بلا بگو

واقعا چیزی خوشمزه‌تر از لبوی داغ زیر برف دانه دانه زمستانی پیدا می‌شود؟! حتی اگر عاشق چای و قهوه هم باشید، لبو چیز دیگری است.

داروهای مسكن قوی

امروزه بسیاری از مردم برای رهایی از دردهای مختلف و حتی دردهای شایع و معمولی مانند سردرد، به مصرف مسكن ها روی می آورند در حالیكه شاید بسیاری از آنان آگاه نباشند كه اعتیاد خاموش ، ارمغان استفاده از داروهای مسكن است .

داروهای آرام‌بخش ، ضداضطراب و خواب‌آور

آلپرازولام Alprazolamقرص‌های 5/0 میلی‌گرمی و یک میلی‌گرمی.موارد مصرف: ضد اضطراب.مقدار مصرف 25/0 تا 5/0 میلی‌گرم سه بار در روز. 

گیاهان دارویی

     آویشن، رزماری، نعنا، مریم گلی و غیره. حتی اسم این گیاهان نیز مشام را پر از عطر طبیعت می‌کند. گیاهان معطر در طول قرن‌ها به عنوان دارو استفاده شده‌اند.

عسل

 عسل: یک واژه عربی است. در پاریس به آن انگبین می‌گویند، چون پس از گرفتن شهد گل‌ها، آن‌ها را در کیسه کوچکی به نام انگبین ذخیره می‌کنند. عسل یک ماده اولیه برای گیاهان دارویی به شمار می‌رود.

داروهای مسکن

استامینوفنAcetaminophen قرص‌های 325 میلی‌گرمی، قطره 100 میلی‌گرمی، شربت 120 میلی‌گرمی، شیاف 125 میلی‌گرمی. موارد مصرف: در تسکین درد، ضد تب.  

صفحه :