به دخت

 
جديدترين مطالب

سبزه ‏های کوزه ‏ای

تهیه کوزه سبز نیز بسیار جالب است. با استفاده از یک کوزه سفالی و مقداری بذر تره‏تیزک (شاهی) می‏ توانیم سبزه کوزه‏ای درست کنیم.ابتدا کوزه را از آب پر می‏ کنیم و برای مدت یک شبانه ‏روز آن را همان‏طور پر از آب نگه می‏ ...

کاشت سبزه

زمان مناسب برای کاشت سبزه گندم : جهت سبز کردن گیاه گندم شما باید از روز 20 اسفند ماه یعنی 10 روز قبل از عید جهت سبز کردن این گیاه اقدام نمایید.

محيط سرسبز بر بيماري هاي جسماني چه تاثيري دارد؟

باغباني‌درماني يکي از روش‌هاي روان‌درماني است...

کاشت توت‌فرنگی

توت‌فرنگی با روشی موسوم به «رانر» زیاد می‌شود. یعنی بوته‌های جــدید را که ریشه‌دار باشند در محل مورد نظرتان می‌کارید. در نتیجه امکان بیمار بودن بوته‌ها زیاد است. دقت کنید که بوته بیمار را نخرید. لکه برگی، سفیدک پودری، پوسیدگی سیاه ریشه جزو مهمترین بیماری‌های ...

زيبايي خانه با گياهان

به طور معمول همه ما یا حداقل بیشتر ما از گیاهان و گلدان ها برایدکوراسیون خانه خود استفاده می کنیم اما برخی از این گلدان هایی که در کنار پنجرههای خانه های مان می گذاریم کاری بیشتر از یک دکور صرف دارند.

كاشت سبزیجات

سبزیجات تازه خیلی سریع رشد می‌کنند، با کاشتن سبزیجات مختلف داخل ظروف مختلفموجود در خانه هر روز از سبزیجات تازه استفاده کنید.شکل ظروف را طوری انتخاب کنید که با دیدن آن‌ها یاد کاربرد گیاهانبیفتید.

براي آنانکه به گل ها علاقه مندند

رسيدگي روزانه به گل ها آب داخل ظرف، گلدان و يا محفظه اي که گياهان را در آن قرار داده ايد ، به صورت روزانه عوض کرده و داخل ظرف آب تازه بريزيد. اگر حتي داخل ظرف فوم و يا اسفنج مخصوص هم ...

کلیات پرورش سبزی در منزل

انتخاب محل سبزیکاری معمولاً در منازل، محل باغچه را ساختمان های موجود در خانه و محل خانه تعیین می کنند. بنابراین تغییر مکان باغچه منازل امر دشواری است. اما نکاتی در محل باغچه وجود دارد که در اینجا بیان می شود.

چگونه گل‌های پاییزی را نگهداری کنیم؟

خبرگزاری فارس: گل‌ها نشانه‌های هر فصل هستند و با رشد کردن آنها فصل‌ها نیز تغییر می‌کند؛ پرورش این گل‌های زیبا در خانه می‌تواند باعث آرامش درون و همچنین آوردن هر فصلی به داخل خانه باشد.  

صفحه :