به دخت

 
جوشهای سر سیاه و ماسک ها

آیا ماسک های پاک کننده می توانند مشکل جوش های سیاه را از حل کنند؟!

نقطه های سیاه روی پوست در واقع چربی های اکسید شده روی پوست هستند که سیاه شده اند.

به کمک یک ماسک پاک کننده می توانید یک لایه از سبوم روی پوست را پاک کنید . ماسک ها تنها برای پیشگیری از بروز آنها و پاک کردن پوست مناسب اند نه برای درمان همیشگی.

 

 

بهترین درمانهای خانگی برای جوشهای سرسیاه

اگر هزینه روشهای مختلف درمانی برای زیبایی پوست از میزان بودجه شما فراتر است، پس سعی کنید از روشهای درمان خانگی برای از بین بردن جوشهای سرسیاه استفاده کنید.

معضلات پوستی مثل جوش ، لک، جوشهای سر سیاه و یا سر سفیدمشکلاتی هستند که بسیاری از افراد با آنها در گیرند، روش های درمانی نویناما پرهزینه ای برای رهایی از آنها وجود دارد اما شما می توانید از درمانهای خانگی نیز استفاده کنید که هم کم هزینه است و هم زمان اندکی نیاز داردبه خصوص اگر بسیار پر مشغله هستید و وقت زیادی ندارید، می توانید از همینزمان اندک برای درمان پوست خود استفاده کنید:

√ انگور

دو حبه انگور را شسته و تمیز کرده و آنها را از وسط به دو نیم کنید ، تکه های برش داده شده را به تمام سطح پوست خود بمالید. سپس برای حفظ خواص آن، منافذ پوست صورت را با آب سرد بشویید.

√ بخور

اگر از نظر زمانی زیاد محدودیت ندارید، برای از بین بردن جوش های سر سیاه می توانید از روش دیگری استفاده کنید: کمی آب جوش را در یک کاسه ریخته سپس دو یا سه قطره چای یا اسطوخودوس در کاسه بریزید. موهای خود را با حوله پوشانده و برای چند دقیقه بخور بگیرید. سپس یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با کمی آب مخلوط کنید تا خمیری شکل شود. این خمیر را روی جوشهای سر سیاه بمالید و بگذارید 1 یا 2 دقیقه همینطور بماند سپس به آرامی آنرا از پوست بخراشید و پوست را با آب گرم تمیزکنید بعد از آن برای بستن منافذ پوست ، صورت خود را با آب سرد بشویید.

√ قرص آسپرین

یکی از ماسک های خانگی برای درمان پوست ها را می توان با آسپرین خرد شده ساخت. برای این کار شما به 4 عدد آسپرین و یک قاشق غذاخوری آب و کمی روغن یا عسل نیاز دارید.

آسپرین ها را در آب حل کرده و کمی روغن – روغن زیتون یا بادام و یا هر چه در دسترس دارید- را به آن مخلوط اضافه کنید البته می توانید به جای روغن از عسل استفاده نمایید. عسل و یا روغن برای چسبندگی مخلوط استفاده می شود که البته حاوی سالیسیلیک اسید می باشد که خاصیت روشن کنندگی پوست و برطرف کنندگی لکه های خشک را نیز دارد.

یک لایه نازک از خمیر را روی جوشهای سر سیاه مالیده دقت کنید که اطراف چشم ، گوشه های بینی و دور لبها آنرا نمالید. 10 دقیقه روی پوست قرار داده و سپس با آب گرم و لیف صورت خود را بشویید و سعی کنید همراه با شستن آن, جوشهای سر سیاه را از بین ببرید . در نهایت پوست را با آب سرد شستشو داده و با جوشهای سر سیاه خداحافظی کنید!

تنظیم کننده: مریم ستاری

1394/10/21

 
ارسال نظر
:نام
: اي ميل
: سایت
: نظر شما
: کد امنیتی
 نام شما : ایمیل دوست شما :