به دخت

 
با همسرتان این‌گونه باشید

باهمسرتان این گونه باشید:شنونده خوبى براى حرف‌های همسر خود باشید تا او هم شنونده خوبى براى حرف‌های شما باشد.

دوام زندگی زناشویی مستلزم رعایت نکات ظریفی توسط همسران است که غفلت از آن‌ها ممکن است روابط صمیمانه ابتدای زندگی را دچار خدشه کند. پیشنهاد می‌کنیم برای کمک به ثبات روابط مقدس زناشویی به خاطر داشته باشید:
- از توجه و احترام به والدین همسر دریغ ننمایید. هر چه شما بیشتر به آن‌ها محبت کنید آن‌ها به فرزند خود و عروس خود بیشتر علاقمند و زندگى با آن‌ها و کنار آن‌ها دلپذیرتر می‌گردد.

- توجه به مطالعه و اختصاص ساعاتى از روز به مطالعه به زندگى شما یک انضباط علمى و ارزشى می‌دهد و شما و زندگى شما را از دیگر زندگی‌های متمایز می‌کند.

- راه‌های جلب رضایت همسر خود را که به صورت اختصاصى است شناسائى نمایید. هنر یک زن در اینست که به این راه‌ها توجه بیشترى نموده و آن‌ها را از اول زندگى خوب شناسائى نماید تا بتواند همسر خود را دائماً خشنود و راضى نگه دارد.

- توجه بیشتر به عبادات و رعایت حد و حدود آن، تا به زندگى خود یک زیبائى معنوى بیشترى داده باشید.

 

 

- توجه به الفاظى که در هنگام گفتگو با همسر و فرزندان بکار می‌برید. تا می‌توانید از الفاظ و کلمات ارزشمند و مثبت استفاده نمایید تا همسر شما به عقل و ارزش عقلى شما بیشتر توجه کند.

- توجه به جاذبه هاى ظاهرى خود در نزد شوهر، ترتیب ظاهر متناسب و مورد پسند همسر تا خاطر او را بیشتر به خود جلب کرده باشید.

- چنانچه در طبخ غذا زحمت می‌کشید سعى کنید نظر او را بعد از میل غذا از او بخواهید و عیوب آن‌را در دفعات بعدى رفع نمایید تا به حسن سلیقه شما اطمینان پیدا کرده و دست پخت شما را دوست داشته باشد.

- توجه به گفتارها و انجام سریع دستوراتى که در مواقع خاص دارد تا احترام شما نزد او به حقیقت بپیوندد و او شما را قلیا دوست داشته باشد چرا که محبت به وسیله اطاعت، قلبى و عمیق می‌گردد!!

- شنونده خوبى براى حرف‌های همسر خود باشید تا او هم شنونده خوبى براى حرف‌های شما باشد.

- همیشه با شرایط او سخن بگویید نه با شرایط خود تا او بیشتر حس کند که درکش می‌کنید.

 

 

برداشتی از کتاب چگونه بهترین همسر باشم؟ نوشته محسن کاظمی

 

93/1/23

 نظرات ارسال شده
فاطمه
سه شنبه 26 فروردین 1393


سلام مطلب خوبی بود من همیشه سعی میکنم شنونده خوبی برای همسرم باشم ضمنا سعی میکنم فعالانه به صحبتاش گوش بدم و این نوع نگاه من یا هیجان اجزای چهره ام برای شنیدن صحبت هاش سبب شده بارها بهم بگه که از صحبت کردن با من لذت میبره نه اینکه فیلم بازی کنم نه! خودم هم از شنیدن حرفاش لذت میبرم اما گاهی وقتا نه تنها با خنده هاش میخندم که حتی با تعریف یه واقعه غم انگیز اشکام هم سرازیر میشه راستی من دارم در برخورد با همسرم زیاه روی میکنم؟


4
0
الهه . م
سه شنبه 26 فروردین 1393


واقعا صحبت کردن محترمانهسبب میشه که طرف مقابل هم به شما احترام بگذاره من و همسرم در دوران عقد هستیم با اینکه یکساله که از زمان عقدمون میگذره اما سعی کردم همیشه صمیمانه و محترمانه با همسرم صحبت کنم و ایشون هم همینطور اما گاهی دور و اطراف و بین دوستان و آشنایان میبینم به بهانه صمیمیت رعایت احترام و شخصیت همسرشون رو نمی کنندو خود این موضوع سبب میشه این زوج در نظر دیگران زوج محترمی به حساب نیان و اونها هم پاشون رو از گلیم خودشون فراتر بگذارن


3
0
آیه
سه شنبه 26 فروردین 1393


ممنون از مطلب خوبتون امیدوارم برای همسرم مایه آرامش باشم و بتونم این نکات رو رعایت کنم


3
0

ارسال نظر
:نام
: اي ميل
: سایت
: نظر شما
: کد امنیتی
 نام شما : ایمیل دوست شما :