به دخت

 
خواسته‌های نوزادان از روی صدا(3)

(قسمت سوم):

كودكان نوزاد و شیرخوار كه هنوز زبان به لغت مادری نگشوده‌اند، زبان مخصوص خودشان را دارند كه برای اطرافیان و والدین مفهوم مشخصی ندارد.

این موضوع، مورد تحقیق و بررسی دانشمندان مختلف قرار گرفته است، لكن با توجه به آن چیزی كه از منابع اسلامی در این مورد وجود دارد، زبان كودكان و فهم آن ها بسیار وسیعتر و جامع تر از آن چیزی است كه امروزه تصور می شود. اما متاسفانه به علت كم كاری مسلمانان در ارائه تحقیقات قابل پیگیری در این زمینه، جوامع اسلامی از بركات علمی این عرصه برخوردار نشده و مانند بسیاری از موضوعات دیگر، همچنان چشم به دستاوردهای دیگران داریم! این مجموعه، حاصل تحقیقات یك خانم استرالیایی به نام Priscilla Dunstan است كه بر روی بیش از 1000 كودك از 30 ملیت و ن‍ژاد مختلف در كشورهای مختلف جهان مورد تجربه و بررسی قرار گرفته و توسط دانشمندان تایید شده است. در این فیلم، خانم Dunstan به مادران می‌آموزد كه چگونه از صدای كودكان خود به خواسته آنان پی برده و نیاز آن‌ها را رفع نمایند.

 

توجه:به دليل طولاني بودن اين مبحث اين فايل صوتي در 5 بخش ارائه مي شود.

توجه:توصیه میشود كه حتماً جزوۀ ارائه شده را مطالعه نمایید.

توجه:در این فیلم آموزشی خانم Dunstan به ارائۀ راهكارهایی جهت رفع نیاز نوزادان پرداخته اما اطلاع از طب سنتی، باعث می‌شود كه مادران شیوه های بهتری را برای رفع این نیازها در دست داشته باشند.

توجه:جهت دسترسی به ماجرای شگفت انگیزی كه در رابطه با زبان كودكان در منابع حدیثی و از امیرالمومنین علیه السلام نقل شده است به صفحه 9 جزوه مراجعه نمایید.

نکته:توجه شود که عدم وجود تحقیقات ثبت شدۀ بومی در زمینۀ زبان کودکان به معنی عدم فهم طب سنتی از دردها و خواسته های کودکان نیست بلکه این فقط اشاره به یکی از زمینه های شناخت خواسته های نوزادان می باشد. چه اینکه در طب سنتی ابزار قدرتمندی برای شناخت نیازها وجود دارد که به هیچ عنوان قابل قیاس با مطلب ارائه شده نیستند. برای مثال، یکی از راه‌هایی که توسط آن می‌توان به مشکلات کودکان (و حتی کرو لال هایی که قادر به بیان دردهای خود نیستند) پی برد، استفاده از علم نبض است که در طب سنتی بر روی آن بحث می‌شود. این علم در شناخت مشکلات درونی انسان ها بسیار قدرتمند و کارآ عمل می‌کند. لکن تخصصی بودن آن و عدم آشنایی ما با این علم مانع از استفادۀ آن بطور رایج و عمومی شده است.

جزوه

منبع :وبلاگ طب اسلامي

ادامه دارد...

 

 

Loading the player...

 

دانلود

 

مطالب مرتبط:

فهم خواسته های نوزادان از روی صدا

خواسته های نوزادان از روی صدا(قسمت دوم)

تربیت فرزند قبل از بارداری یا بعد ازآن؟

چراباید بچه داربشیم؟

 

1392/9/23

 
ارسال نظر
:نام
: اي ميل
: سایت
: نظر شما
: کد امنیتی
 


کلمات کلیدی زبان،‌كودك،‌گريه،مادران،خواسته،نوزاد، ‌بانونت ,


نام شما : ایمیل دوست شما :